کولر گازی اسپلیت پنجره ای

در این مقاله از سری مقالات سایت کولر گازی گری قصد داریم توضیحاتی را در مورد کولرگازی پنجره ای در اختیار شما بگذاریم تا ابهامات برطرف شده و کولرگازی پنجره ای را با اسپیلت اشتباه نگیرید. پس با ما همراه باشید.

کولرگازی پنجره ای

اولین کولرگازی خانگی مداربسته در سال 1930 توسط شرکت گیبسون اختراع گردید. کولر پنجره ای بسیار متداول و مورد توجه می باشد و به آسانی در داخل قاب در پنجره یا دیوار نصب می شود.

انواع کولر گازی اسپلیت پنجره ای :

  • 1-تک فصلی: فقط در فصل تابستان جهت خنک کردن هوا به کار می رود.

  • 2-دوفصلی: علاوه بر خنک کردن هوا در تابستان، در زمستان نیز هوا را گرم می کند که بر دو نوع می باشد:

الف) مجهز به المنت که در زمستان سیکل مکانیکی آن خاموش می شود و فقط به کمک فن اواپراتور حرارت المنت به اتاق منتقل می شود.

ب) از سیکل معکوس (پمپ حرارتی) استفاده می شود و با یک شیر چهارراهه برقی که در خروجی دهش کمپرسور نصب می شود و کندانسور را به اواپراتور و بالعکس تبدیل می کند.

سیکل مکانیکی کولرگازی پنجره ای

کمپرسور(متراکم کننده) - کندانسور (تقطیر کننده) - درایر (صافی) - کاپیلاری تیوپ (لوله مویی) - اواپراتور (تبخیرکننده)

از میان همه این ها، فیلتر را در همین مقاله کوتاه توضیح می دهیم

فیلتر (صافی)

برای تمیز نگه داشتن مدار گردش مبرد سیستم تهویه کننده از جرم نصب فیلتر الزامی می باشد، زیرا تا حد زیادی در راندمان دستگاه موثر است و قبل از ورود به لوله مویی استفاده می شود. در بعضی موارد از فیلتر درایر هم استفاده می شود.

برای مشاهده اطلاع از قیمت روز و خرید آنلاین با تخفیف ویژه به سایت مراجعه نمایید.
https://coolergree.com

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#کولرگازی_گری, #کولرگازی_پنجره_ای, #کولر_گازی_پنجره_ای , #اسپلیت_پنجره_ای, #کولر_گازی_پنجره_ای_گری, #کولر_گازی_پنجره_ای_قیمت