هواگیری کولر گازی اسپیلت

در این مقاله از سری مقالات فروشکاه کولر گازی گری مرکزی قصد داریم کاربران عزیز را با هواگیری کولر اسپیلت آشنا کنیم. در صورت علاقه به دانستن این موضوع، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

هواگیری کولر اسپیلت

ابزار های مورد نیاز: آچار شش گوش، آچار فرانسه و نشت یاب است. این مرحله هنگامی انجام می گیرد که کولر مربوطه در محل لوله کشی و نصب شده باشد و معمولا گاز در واحد خارجی ذخیره شده است و برای راه اندازی کولر فقط احتیاج به این مرحله داریم هوا و رطوبت لوله های متصل و واحد داخلی باید کاملا تخلیه شود در غیر اینصورت ظرفیت خنک کاری کاهش پیدا می کند.

روند کار

  1.  اتصال لوله ها را چک کنید. سوپاپ شیر 3 یا 2 طرفه (سمت مایع) را در حدود 90 درجه در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید تا مقدار کمی گاز وارد واحد خارجی شود، 10 ثانیه صبر کنید و سپس آنرا دوباره به وضعیت بسته بازگردانید. برای باز و بسته کردن شیر حتما از آچار شش گوش استفاده کنید.

  2. نشتی گاز را چک کنید. نشتی گاز با سفت تر کردن اتصالات لوله برطرف می شود در غیر اینصورت نشتی را تعمیر و برطرف کنید.

  3. هوا را از داخل سیستم تخلیه کنید و سوپاپ سه طرفه سمت مایع را در وضعیت باز قرار دهید و درپوش سوپاپ سه طرفه (سمت گاز) را بردارید.

  4. پین مرکزی سوپاپ را با استفاده از آچار شش گوش فشار دهید و هوا را به مدت سه ثانیه تخلیه کنید و سپس یک دقیقه صبر کنید. این کار را سه بار تکرار کنید.

  5.  مهره ورودی سرویس را با آچار سفت کنید.

  6.  شیر سه طرفه را در وضعیت عقب قرار دهید.

  7. مهره شیر هواگیری شیر های سه طرفه را سفت کنید (سمت مایع و سمت گاز)

نکته مهم:

بهتر است به جای هواگیری لوله های رابط آنها را وکیوم کنیم تا از تلف شدن مبرد دستگاه جلوگیری کنیم اگر پمپ وکیوم در دسترس نبود و شیرهای سرویس 3 طرفه باشند با استفاده از یک کپسول مبرد، مانند شکل زیر هواگیری را انجام دهید.

در صورتی که در نظر دارید این محصول را تهیه کنید می توانید با مراجعه فروشگاه اینترنتی کولر گازی به صورت آنلاین محصول را خریداری کنید

برای تعمیر و سرویس دوره ای کولر گازی گری gree خود می توانید هر روز هفته حتی ایام تعطیل با شماره های بخش تعمیرات فروشگاه کولر گری تماس بگیرید و درخواست خود را اعلام نمایید

شماره ها یتماس بخش تعمیرات کولر گازی گری

021-33541485

021-33541487