کولر گری

دلایل کم شدن باد کولر گازی

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که پس از مدتی دستگاه نو که خریداری کرده اید با افت شدت باد مواجه شده و بازدهی روز اول را ندارد.

در این مقاله از سری مقالات کولر گازی گری می خوایم به علت کم شدن باد کولرگازی بپردازیم . این مسئله که در بسیاری از کولرگازی ها پرتاب باد کم می شود یا دوده و لکه های سیاه به بیرون پرتاب می کند یکی از رایج ترین موارد میباشد .حال می خواهیم علت این مشکل را در این مقاله شرح دهیم.

علت کم شدن باد کولر گازی

از وظایف مهمی که در کولرگازی وجود دارد، هوای محیط را از روی کویل ها عبور می دهد تا بتواند عمل سرمایشی را انجام دهد و باعث خنک شدن محیط شود.

در کولرهای اسپلیت این عمل به وسیله ی یک فن بلور در داخل پنل داخلی انجام می شود که این فن به وسیله ی موتور وظیفه ی خنک کردن هوا را برعهده دارد.

آیا برای سرویس کولر گازی خود اقدام کرده اید؟

سرویس سالانه ی کولرگازی در عملکرد و مصرف برق آن نقش بسزایی دارد . اگر شما هم از دسته افرادی هستید که کولرگازی خود را سرویس نمی کنید،باید به شما بگوییم که این کار شما باعث کوتاه شدن عمر کولر ، پرتاب باد و یا لکه های سیاه از کولر می شود.

به دلیل چربی بودن فن و کویل ها گرد و غبار را به خود جذب کرده و بعد از مدتی این چربی ها باعث بسته شدن پره های فن شده که باعث کم شدن باد کولر می شود و این ذرات سیاه و دوده را به بیرون پرتاب خواهند کرد.

کم شدن باد کولرگازی چه آثاری دارد ؟

از مشکلاتی که گرد و غبار و تجمع آنها برای کولر به همراه می آوردند ، بسته شدن فن و عدم پرتاب باد از کولر خواهد بود که این مشکل باعث کند شدن عملکرد کولرگازی شده و باعث صدمه زدن به کولر و هزینه های گزافی برای تعمیر کولر می شود.

بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات کولرگازی خود را هر سال سرویس کنید.

توضیه هایی برای جلوگیری از کم شدن باد کولرگازی

برای جلوگیری از کم شدن باد کولرگازی ابتدا باید قاب پنل داخلی را باز کرده تا فن کولر را ببینید و سپس از طریق مسواک یا برسی پره های فن را تمیز کنید و قبل از این کار حتما از قطع بودن برق کولر اطمینان داشته باشید.

برای جلوگیری از شکستن پره های فن بهتر است از یک فن بلور استفاده کنید .

برای درخواست سرویس  و تعمیر و نصب کولر گازی خود می توانید هم به صورت تلفنی درخواست خود را اعلانم نمایید و هم به صورت آنلاین درخواست خود را ارسال نمایید

شماره تماس واحد تعمیرات کولر گری

021-33541485

021-33541487

ارسال درخواست تعمیر، سرویس و نصب کولر گازی گری