کولر گری

کولر گازی پنجره ای چگونه کار می کند ؟

کولر گازی پنجره ای یکی از انواع پرطرفدار کولر گازی است. از این رو قصد داریم در این بخش در مورد نحوه عملکرد این نوع کولر گازی مطالبی را ارائه کنیم.

در قسمت انتهایی کولر گازی پنجره ای که در محیط بیرونی پنجره واقع می شود، یک کندانسور وجود دارد که دارای یک فن می باشد. این فن هوا را مکیده و موجب حذف گرما از کندانسور می شود. در قسمت دیگر کولر گازی پنجره ای ، اواپراتور تعبیه شده است که مجهز به یک فن می باشد. این فن هوای سرد را به اتاقک دستگاه وارد می کند. علاوه بر این در قسمت جلویی اواپراتور در کولر گازی نیز یک فیلتر قرار دارد.

نحوه خنک سازی محیط به وسیله کولر گازی پنجره ای

به شکل محلی است. بدین معنی که این نوع کولر گازی می تواند تنها با توجه به تنظیماتی که روی آن انجام می شود، محل مورد نظر را خنک نماید. این امر موجب می شود تا در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید.

هزینه راه اندازی این کولر گازی در مکان هایی که نیاز به خنک سازی بخش های مشخص دارند، ارزانتر و به صرفه تر از راه اندازی و نصب سیستم های تهویه مطبوع مرکزی می باشد. البته لازم به ذکر است که بازدهی این نوع کولر گازی در مقایسه با سیستم های مرکزی کمتر است.

مشخصات کولرگازی اسپلیت پنجره ای

  • فیلتر قابل تعویض و در دسترس

  • تنظیم دیجیتال ترموستات

  • دارا بودن برنامه های ECO (برنامه عملکرد اقتصادی)

  • قابلیت تنظیم زمانی و مدیریت تایم در کولر گازی

  • انتخاب کولر گازی بسته به اقلیم منطقه. همانطور که قبلا نیز به دفعات گفته شد، خرید کولر گازی و اسپیلت باید متناسب با آب و هوای منطقه مورد نظر انجام شود. در حقیقت یکی از فاکتور های مهم در خرید کولر گازی همین امر است. زیرا طراحی این دستگاه ها برای اقلیم های متفاوت ، گوناگون می باشد. به طور کلی انواع اسپیلت و کولر گازی های دو تکه از نظر آب و هوا دارای سه کلاسه : معتدل T1)) ، خنک (T2) و گرمسیر (T3) هستند.

برای اطلاع از موجودی و قیمت روز کولر گازی گری پنجره ای با شماره های فروشگاه تماس حاصل نمایید، کارشناسان فروشگاه کولر گری شما در خرید بهترین کولرگازی راهنمایی خواهند کرد