چند واحد تهویه مطبوع در سقف توکیو.

 چند واحد تهویه مطبوع در سقف توکیو.

هنگامی که من در هوستون، تگزاس اقامت داشتم، میزبان من خانه من را دور زد. این شامل یک شومینه قدرتمندی بود.

"چند وقت است که آن را به اندازه کافی سرد به آتش نور؟" پرسیدم، به عنوان چیزی که من کمی در مورد شهر می دانستند شامل این واقعیت است که آن است که بیشتر گرم و مرطوب است. شاید یک بار یا دو بار در سال، او پاسخ داد، اما شوهرش از ویسکانسین آمده است. او یک آتش سوزی دوست داشت بنابراین آنها تهویه مطبوع و نور را ایجاد می کنند.

این آب و هوا به عنوان تلویزیون بود، که با پیچ و خم شماره گیری احضار شد، نتیجه یک قرن که در سال 1902 آغاز شد، زمانی که ویلیس کارگر به سادگی خواسته شد که راهی برای جلوگیری از گرما و رطوبت از پراکندگی کاغذ در شرکت چاپ چاپ بروکلین Sackett-Wilhelms اما تهویه مطبوعی که او به توسعه کمک کرد، ساختمانها و نحوه استفاده آنها را بیش از هر اختراع دیگری تغییر داد: بیشتر از بتن مسلح، بشقاب شیشه ای، آسانسور ایمنی یا قاب فولادی. اثرات آن به مکان و شکل شهرها منجر شده است. آنها اجتماعی، فرهنگی و ژئوپولیتیک بوده اند.

مرکز خرید بدون تهویه مطبوع غیرقابل تصور بود، همانطور که بلوک اداری عمیق و شیشه ای دیواری بود، همانند سرورهای کامپیوتری. ظهور هالیوود در دهه 1920، اگر قبلا، تئاتر ها در هوای گرم، نیاز به بستن داشتند، کاهش پیدا کرد. انبساط مسکن در حومه شهر پس از جنگ جهانی دوم بر پایه سیستم های تهویه مطبوع داخلی مقرون به صرفه بود. یک موزه معاصر مانند تیت مدرن یا مما، نیاز به یک محیط دقیق کنترل شده برای محافظت از آثار هنری دارد.

مرکز تجارت در کویت در کویت.

شهرها در مناطقی زندگی می کنند که قبلا آب و هوا آنها را برگزار می کرد. در سال 1950، 28 درصد از جمعیت ایالات متحده در خورشید در 40 درصد در سال 2000 زندگی می کردند. جمعیت ترکیبی از شهرهای خلیج از کمتر از 500،000 قبل از سال 1950 به 20 میلیون نفر رسید. نه ظهور سنگاپور، و نه شهرهای انفجاری چین و هند، همین طور بود اگر آنها هنوز به طرفداران پانکها، وانادای سایه دار و غرق شدن بعد از ظهر تکیه کرده بودند.

البته، دیگر عوامل مانند وجود ذخایر نفت در هوستون و خلیج فارس وجود دارد، اما کاهش دمای غیر قابل تحمل، اساسا داستان داستانهای این شهرها را تغییر داد. بنابراین، در قرن بیست و یکم، ما به نقطه ای رسیدیم که در یک مرکز خرید دبی می تواند یک شیب اسکی با "واقعی" برف ساخته شود و استادیوم های فوتبال تهویه مطبوع بتوانند برای جام جهانی 2022 قطر، قله های تبرید که USP عجیب و غریب - و تا کنون نامعلوم - تبدیل طبیعت.

با تهویه مطبوع، یک نوع جدید از معماری به وجود می آید که یکی از آن ها دستگاه هایی است که از وسایل گرماسنجی معمولی مانند حیاط، تهویه مجاور یا استخرهای آب استفاده می کنند که هر دو لایه و نفوذ پذیری بین داخل و خارج را ایجاد می کنند. برج های بادگیر ایرانی، یا چشمه های آلاماما، یا خانه ی کوچک سرسبز جنوب ایالات متحده، که در آن محوطه های زندگی و آشپزخانه با عبور از نسیم به هم متصل می شوند، همگی از طریق مذاکره بین پارچه ساخته شده و محیط ساخته می شوند. در حال حاضر مسئله فداکاری تکنولوژیک است.

خدمات ساختمان - سیستم های گرمایش، خنک کننده و تهویه آنها - به خوردن نسبت های بزرگتر از کل بودجه خود را. افرادی که آنها را طراحی کرده اند، مهندسین خدمات، اگر افسران ناشناخته در شکل دادن به شهرها تاثیر گذار باشند، تاثیر گذارند. تا دهه 1980، ساختمان هایی مانند ساختمان ریچارد راجرز لویید، به طور رسمی به کانال ها و عصاره هایی که تا آن زمان پنهان شده بود، بیان شد. در فیلم های "مرگ سخت" آنها تبدیل به یک مکان حیاتی از تعلیق و عمل، به اندازه کافی بزرگ برای قرار دادن بدن از بروس ویلیس.

 

تهویه مطبوع مردم را قادر می سازد تا از خانه های خود به اتومبیل های خود به مرکز خرید و یا دفتر - همه محیط های محرمانه منتقل شوند.

 تهویه مطبوع مردم را قادر می سازد تا از خانه های خود به اتومبیل های خود به مرکز خرید و یا دفتر - همه محیط های محرمانه منتقل شوند.

با این وجود مهمترین اثر معماری تهویه مطبوع در فضاهای اجتماعی است که ایجاد می کند. در هوستون، مانند بسیاری از شهرهای جنوب آمریکا، شما می توانید از خانه تهویه مطبوع خود به گاراژ تهویه مطبوع و سپس در ماشین تهویه مطبوع خود به پارکینگ ها، مراکز و محل های کار که همه هم دارای تهویه مطبوع هستند، پیشرفت کنید. در مرکز شهر شهر، زیر گذرها و پل ها ساختمان های مختلفی را پیوند می دهند تا شما بتوانید بدون در نظر گرفتن خود به داخل بیرون بروید. ممکن است، در واقع عادت، صرف تمام روزها و هفته ها در آب و هوای کنترل شده.

در آب و هوای وحشیانه دوحه، قطر (یا در حقیقت در دبی، شنزن یا سنگاپور) فضاهای مشابهی به وقوع می پیوندند. ساختمان هایی که از خارج به نظر می رسد جدا از هم هستند (برای چند نفر، یعنی کسانی که انتخاب می کنند خارج از خانه هستند) درهم آمیخته می شوند، یک هتل تبدیل به یک مغازه به یک دادگاه مواد غذایی به چندتایی از طریق یک مجموعه ای از منافع، که دکور از سنگ مرمر، فرش و روکش چوب نمی تواند تصمیم بگیرد که آیا آن داخلی یا خارجی است. سلسله مراتب و تمایز شهرهای اروپایی - بین ساختمان ها و خیابان ها، و بین درجه های فضای عمومی و خصوصی - از بین می روند و از بین می روند.

معمار رم Koolhaas این پدیده "Junkspace"، "محصول مواجهه بین پله برقی و تهویه مطبوع، تصور در انکوباتور ورقه ای ... همیشه در داخل، تا حد زیادی است که شما به ندرت محدودیت های درک است." در خلیج و چین به عنوان بسیار از ایالات متحده، این بازار به عنوان محل اصلی جمع شدن، منطقه ای بود که تعداد زیادی می توانستند وقت خود را به راحتی گذراندند و خیابان ها را به وسیله ی متحدان مکانیکی تهویه مطبوع، خودرو، اشغال کردند.

نتیجه یک شکل از محرومیت حسی است که تقریبا همگی بدون هیچ مشکلی پذیرفته می شوند، که در آن تعامل فعال بدن و جو همگن و منفعل می شود. محرک های عطر، لمس، صدا و چشم انداز تقریبا به طور مطلق در اختیار مدیریت بازار است: "یک خالص کم درجه"، به عنوان Koolhaas به نام آن، "بیش از حد ریز و ناراحت کننده در همان زمان ... مانند محکوم به جکوزی دائمی با میلیون ها نفر از بهترین دوستان شما. "

همچنین عدم وجود آنچه اروپا می تواند فضای عمومی را در نظر بگیرد، این است که در جایی به طور کلی برای همه در دسترس است، باز برای فعالیت های غیر برنامه ریزی شده و نه لزوما خرده فروشی. مشاهده شده است که شبکه های تحت کنترل آب و هوای هوستون یا جاکارتا یا دبی می توانند نه تنها برای رفع گرما و رطوبت بلکه برای کسانی که به عنوان نامطلوب و یا به اندازه کافی سودآورند، صرفه جویی کنند. در چنین مکان هایی، تقسیم آشکار، اجتماعی و اغلب نژادی، بین کسانی که در داخل مستطیل مشکوک و کسانی که در خارج از کشور قرار دارند وجود دارد. خیابان به طور متناوب خصمانه است، اثرات آب و هوایی توسط افراد ترافیکی موتور و بی احترامی به نیازهای عابران پیاده شده است. در اینجا افرادی هستند که شما در بازار ها نمی بینید - کارگران مهاجر آبی لباس در خلیج فارس، بی خانمان و بی عدالتی در آمریکا.

محیط زیست، تهویه مطبوع ضد اجتماعی است. این راحتی مالکیت را در هزینه تغییر گرمای اضافی در جایی دیگر، به خیابان های اطراف و در نهایت به اتمسفر سیاره می بخشد. اعتقاد بر این است که دمای شبانه ققنوس، آریزونا، توسط یک درجه یا بیشتر توسط گرما اخراج شده از تهویه هوا افزایش می یابد. این است که می توان گفت تکنولوژی کاملا نئولیبرالی مبتنی بر تقسیم و جابجایی است. بر طبق یک نظریه ، تهویه مطبوع به رونالد ریگان، با جذب بازنشستگان محافظه کارانه به ایالت های جنوبی که به نفع او بود، کمک کرد.

 

واحد تهویه مطبوع در Shenyang، چین.

 واحد تهویه مطبوع در Shenyang، چین.

با اشاره به کمبودهای تهویه مطبوع، دستاوردهای آن را آسان نادیده می گیرید، در سبک زندگی برین، آنچه را که برای ما انجام داد، بپرسید. کاهش قابل توجهی در از دست رفتن زندگی از طریق گرمای بیش از حد یک پاسخ است.افزایش بهره وری و فعالیت اقتصادی در مناطق داغ دنیا، یکی دیگر از موارد است. یا بیمارستان ها و مدارس بهتر است. اکثر ما از سهم خود در محاسبات و فیلم ها سپاسگزاریم. تعداد کمی از افرادی که در آب و هوای گرم و مرطوب نگهداری می شوند گاهی اوقات پناه خنک کننده مصنوعی را نمی خواهند.

یک دفاع از شهرهای تهویه مطبوع این است که آنها از لحاظ انرژی کارآمد تر از شهرهای بسیار سرد هستند - مثلا مینیاپولیس - که باید در زمستان حرارت داده شود و اگر آمار مصرف انرژی حیرت انگیز باشد، می توان آنها را نیز در چشم انداز. برای مثال، ایالات متحده انرژی بیشتری برای تهویه مطبوع مصرف می کند، از جمله کل آفریقا در مورد همه چیز. سپس دوباره، انرژی بیشتری را در آب گرم مصرف می کند که رپ را هم ندارد.

سوال این است که آیا آب و هوای شرایط است، اما چگونه است. معمار ی، در دهه 1940، با روستای نیو گورنا در نزدیکی لکسور ، نشان داد که چگونه تکنیک های سنتی جهت گیری، تهویه، غربالگری و سایه زنی می تواند احیا شود. بسیاری از معماران معاصر تحت نظارت خود قرار دارند - برای مثال Kunlé Adeyemi نیجریه، که آکادمی جدید Black Rhino در تانزانیا تلاش می کند شرایط را برای کاربران خود بهینه سازی کند، با پیدا کردن بهترین محل، به طور زیست محیطی در سایت خود.

اگر این اصول در حال حاضر بهتر شناخته شده است، چالش باقی مانده است برای گسترش دستاوردهای روستا در مقیاس یک معمار به شهرهای بزرگ و سریع رشد می کند. رفع این چالش وعده پروژه های برجسته و حمایت شده از سوی دولت از قبیل Msheireb در قطر و شهر ماسدار در ابوظبی است که ترکیبی از فرم های قدیمی - حیاط های سایه دار و بازی ها می باشد. خیابان های باریک و بی نظیر - با آرایه های پانل خورشیدی و آنچه معماران فستر و شرکای مشهد به «فن آوری های پیشرفته» می گویند.

برخی از شک و تردیدها در مورد مضارع به طور خاص وجود دارد که اهداف این پروژه ها بیشتر نمادین از واقعیات محیط زیست است. اما مکان هایی که آنها ایجاد می کنند، غیرقابل تحسین تر از شهر های مرکزی هستند که توسط ماشین ها و تهویه مطبوع، از شهرهایی که در آنها قرار گرفته اند، مکانیزه می شوند. آنها حداقل دستاوردهای مهم را برای قرن بیست و یکم به پیش می برند: اشکال جدیدی از فضای عمومی در هوای گرم، و نه یخچال های قابل سکونت در مقیاس شهر، 20.

برای پیوستن به بحث و پیوستن به انجمن ها, توییتر ، فیس بوک و نمایش مشخصات عمومی ، اینجا را ببینید

https://coolergree.com

در این زمان بحرانی ...

... ما نمی توانیم از تغییرات اقلیمی دور شویم. پوشش محيطي نگهبان، حقايق علمي، پيامدهاي اجتماعي و انتخاب هاي سياسي را که سرنوشت سياره ما را شکل مي دهد، گزارش مي دهد. همانطور که رهبران جهان پشت خود را در محیط قرار می دهند، ما در نقطه بحرانی قرار داریم. انتخاب های فردی مصرف کننده مهم هستند، اما برای دستیابی به تغییر سیستمیک که واقعا تفاوت ایجاد می کند، ما باید اقدام جمعی انجام دهیم. گزارش پیشگامان و ناامید کننده ما در مورد محیط زیست می تواند نقش حیاتی در آن بازی کند. اما ما نیاز به حمایت خوانندگان داریم.

مردم بیشتر خواندن و حمایت از گزارش مستقل و تحقیقاتی ما نسبت به گذشته دارند. و بر خلاف بسیاری از سازمان های خبری، ما رویکردی را انتخاب کرده ایم که به ما اجازه می دهد که روزنامه نگاری ما را برای همه قابل دسترسی سازد، صرف نظر از جایی که آنها زندگی می کنند و یا چه چیزی می توانند بپردازند.

گری سرمقاله مستقل است، به این معنی که ما دستور کار خود را تنظیم می کنیم. روزنامه نگاری ما از بی طرفی تجاری محروم است و تحت تاثیر صاحبان میلیاردر ها، سیاستمداران و سهامداران قرار نمی گیرد. هیچ کس ویرایشگر ما را ویرایش نمی کند هیچکس فکر نمیکند این مهم است زیرا ما را قادر می سازد صدایی را برای کسانی که کمتر شنیده اند، به چالش کشیدن قدرتمند و نگه داشتن آنها برای حساب. این چیزی است که ما را با بسیاری دیگر از رسانه ها متفاوت می سازد، در حالی که گزارش واقعی و صادقانه مهم است.

هر سهم ما از خوانندگان مانند شما، بزرگ یا کوچک، به طور مستقیم به روزنامه نگاری ما کمک می کند. این پشتیبانی ما را قادر می سازد تا کارهایی را که ما انجام می دهیم ادامه دهیم