علت خنک نکردن کولر گازی

علت خنک نکردن کولر گازی

علت خنک نکردن کولر گازی مقاله ای است که سایت گری در این قسمت به آن پرداخته است. طبیعتا کولر های گازی برای خنک کردن متفاوت  و بهتری که نسبت به کولر های ابی داشته اند به شهرت رسیدند و این روز ها کمتر کسی را می بینیم که برای خرید یک سیستم تهویه هوا و خنک کننده به سراغ کولر های آبی برود.

برای شارژ کولر گازی , اطلاع از هزینه ی تعمیر کولر گازی و تماس با نمایندگی تعمیرات کولر گازی گری, نمایندگی تعمیرات کولرگازی هیتاچی و یا نمایندگی تعمیر کولرگازی مدیا بر لینک کلمات کلیک کنید.

تعمیر کولرگازی تخصص میخواهد ، حتما برای خدمات ، عیب یابی و سرویس کولرگازی با سایت گری همراه شوید .

اما مشکل از ان جایی شروع می شود که شما علی رغم هزینه زیادی که برای خرید و نصب کولر گازی انجام می دهید باز هم آن میزان از سرما و خنکی که مورد نظرتان است و یا قبلا در محیط های دیگر از همین مارک کولر گازی دریافت کرده اید را تجربه نمی کنید بنابراین باید به دنبال علت خنک نکردن کولر گازی باشید.

در این حالت شما اولین ذهنیت که دارید این است که کولر گازی که خریداری کرده اید خراب است و یا کیفیت پایینی دارد و این درحالی است که عوامل متعدی می تواند جزو علت خنک نکردن کولر گازی قرار بگیرد.


مشکل خنک نکردن کولر گازی

علت خنک نکردن کولر گازی را باید در دو دیدگاه متفاوت مورد نقد و بررسی قرار داد.

·         کولر گازی چندین سال است کار می کند و تازه با این مشکل مواجه شده است.

·         کولر گازی را تازه خریداری کرده اید.

اگر کولر گازی را مدت زمان زیادی است که خریداری کرده اید و به دنبال علت خنک نکردن کولر گازی هستید ما برای شما در مقاله ی علت خنک نکردن کولر گازی در این باره توضیح داده ایم.

در مقالات قبلی توضیح دادیم که مشکل گرم بودن باد کولر گازی چه مواردی می تواند باشد. مشکلاتی که عمدتا باعث بروز ایراد در سیستم خنک کنندگی کولر های گازی می شود را باید فورا تشخیص داد و با تماس با متخصصین تعمیر کولر گازی از انها درخواست کنید تا  فروا موضوع را بررسی کنند تا مشکل به سایر تجهیزات کولر گازی آسیب نرساند.


مشکل خنک نکردن کولر گازی

از عمده ترین علت خنک نکردن کولر گازی که می تواند در خنک نکردن کولر های گازی با عمر کاری چند ساله نقش داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

·         عدم تمیز کاری و سرویس سالیانه کولر گازی

·         خراب شدن و یا مسدود شدن فیلتر کولر گازی

·         خراب و یا سوختن فن یا موتور فن کولر گازی

·         اتمام و یا کمبود گاز در سیستم کولر گازی

·         خرابی کمپرسور کولر گازی

·         خرابی ورودی و یا خروجی های هوا کولر گازی

·         مشکلات اورلود کولر

·         عیب در ترموستات کولر گازی

و ....

ولی چنانچه کولر گازی را تازه خریده اید و یا نسبت به سلامت تجهیزات و قطعات کولر گازی اطمینان یافتید ولی همچنان کولر گازی باد خنک نمی زند و به دنبال علت خنک نکردن کولر گازی هستید مشکلات مرسوم در این زمینه را می توان عوامل زیر توضیح داد:

·         قرار گرفتن کمپرسور کولر گازی در مسیر مستقیم نور خورشید

کولر های گازی برای اینکه به خوبی بتوانند هوای خنک اتاق شما را تامین کنند از یک کمپرسور استفاده می کنند. این کمپرسور در کولر های گازی معمولی در پنل خارجی دستگاه و در کولر های پنجره ای در قسمت بیرونی کولر گازی تعبیه می شوند.  وقتی در اغلب ساعات روز نور خورشید بصورت مستقیم بر روی کمپرسور بتابد باعث می شود که باد کولر خنکی مناسب نداشته باشد.

در مقاله علت خنک نکردن کولر گازی باید به این نکته اشاره کنیم که تمامی کولر های گازی یک درجه محیطی مناسب برای کمپرسور را تعریف می کنند که این درجه نشان می دهد که باد کولر در این درجه حرارت بهترین نوع خنک کنندگی را دارد . بنابراین در زمانی که محیط گرم تر باشد باد خروجی کولر هم گرم تر و در زمانی که محیط خنک تر باشد باد کولر خنک تر می شود.


مشکل خنک نکردن کولر گازی

در مقاله علت خنک نکردن کولر گازی توصیه میکنیم همواره به یاد داشته باشید که گرم شدن و داغ شدن کمپرسور کولر گازی به راحی کولر را آسیب پذیر می کند. هر چه دما و گرمای بیشتری در اطراف پنل خارجی کولر گازی باشد کارایی کمپرسور کاهش می یابد و کم کم به مر حله ای می رسد  که ممکن است باعث از بین رفتن عایق ها و اتصال کوتاه در کمپرسور و حتی سوختن کمپرسور کولر گازی شود.

تابش نور خورشید بصورت مستقیم به کمپرسور نه تنها باعث فشار زیاد به این قطعه برای تامین سرمایش لازم می شود بلکه برق مصرفی دستگاه را هم بسیار زیاد می کند و در نهایت با تمام این توصیفات کولر گازی به اندازه مناسب خنک نمی تواند بکند.

 

دلیل خنک نکردن کولر گازی :

علت خنک نکردن کولر گازی :کولر های گازی یک سیستم چرخشی در هوا ایجاد می کنند. آنها دمای گرم اتاق را دریافت می کنند و به بیرون انتقال می دهند و در عوض هوای سرد را به محیط داخل خانه هدایت می کنند. اگر گرمای بیرون اتاق به شدت بالا باشد کولر های گازی در انتقال هوای داغ به بیرون اتاق دچار مشکل می شوند. یکی از استاندارد هایی که در کولر های گازی رعایت می شود این است که این کولر ها در یک درجه حرارت به خوبی کار کنند و در درجه حرارت دیگر کار خود را متوقف کنند.

اغلب کولر های گازی  در دمای بین 46 تا 48 یا کار خود را متقوف می کنند و یا به کلی روند نزولی دارند.

کمپرسورهای کولر گازی اگر در چنین وضعیتی قرار داشته باشند طبیعتا نمی توانند به خوبی کار کنند و باد خنک نمی زنند. بهتر است برای آنها سایبان تهیه شود و یا در در صورتیکه تازه در حال نصب است حتما در منطقه ای که سایه بیشتری دارد نصب شود.

البته در هنگام نصب کولر گازی باید میزان عبور هوا هم در نظر گرفته شود و بهتر است در مناطق خفه و جایی که جریان هوا کم است کولر نصب نشود.

·         ظرفیت کولر گازی نسبت به محیط کم است( یکی دیگر از علت خنک نکردن کولر گازی )

مشکل اصلی برخی از افراد این است که کولر گازی را تنها با توجه به میزان بودجه خود انتخاب می کنند و نه با توجه به میزان خنک کنندگی و یا طرفیت کولر گازی اما انتظار دارند که به همان میزان که اتاق کوچک تر خنک می شود این کولر ها بتوانند در محیط های بزرگتر هم همان کارایی را داشته باشند.

بنابراین باید در هنگام خرید کولر گازی برای جلوگیری از احتیاج پیدا کردن به علت خنک نکردن کولر گازی پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت.

·         ظرفیت باد کولر

·         میزان گرمای محیط

·         تعداد کولر های گازی محیط

·         فعالیت و تعداد نفراتی که در یک محیط کار می کنند

با در نظر گرفتن این پارامتر ها و برخی دیگر از موضوعات می توانید کولر گازی را در بهترین حالت خود و متناسب با نیاز خود خریداری نمایید تا به علت خنک نکردن کولر گازی احتیاج پیدا نکنید.

·         عمر زیاد کولر گازی

کولرهای گازی امروزی کارایی و قابلیت های بیشتری نسبت به مدل های قدیمی تر دارند و هر روز نیز بر قابلیت و توان انها افزوده می شود. گذر عمر در کولر های گازی درست همانند سایر تجهیزات و وسایل دیگر باعث افت توان و کیفیت انها می شود.

طبق گزارشات انجمن مهندسین امریکایی در راستای علت خنک نکردن کولر گازی یک کولر گازی در سال اول 7 درصد ، سال دوم 5 درصد و در سال های بعد 2 درصد از کارایی خود را کم کم از دست می دهند و برق بیشتری هم مصرف می کنند. با یک برآرود کوتاه و اولیه می توان نتیجه گرفت کولر های گازی با عمر حدود 20 ساله بالغ بر 40 درصد و نزدیک با نیمی از قدرت خود را از دست می دهند و این درصورتی است که به خوبی کار نگهداری و تعمیرات کولر گازی انجام شده باشد.

در مقاله علت خنک نکردن کولر گازی توصیه می شود هر ساله قبل از راه اندازی کولر های گازی یک بازدید دوره ای از کولر گازی داشته باشید تا در صورت وجود نقص و یا نیازهایی برای اقدامات پیشگیرانه بتوانید به موقع و قبل از بحرانی شدن خرابی کولر گازی اقدام نمایید.

نصب کولر گازی توسط تکنسین های حرفه ای کولر گازی بهترین راه برای گرفتن بیشترین نتیجه از کولر گازی است.

شرکت تعمیر لوازم خانگی سایت گری بهترین انتخاب برای نصب ، تعمیرات و بازدید دوره ای کولر های گازی شما خواهد بود.  متخصصین ما با تحصیلات و دانش بالا ، تجربه زیاد و ابزار پیشرفته عیب یابی و تعمیر کولر گازی در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به مشتریان خود در کمترین زمان می باشند.

استفاده از قطعات اورجینال و مورد تایید کارخانه تولید کننده ، ضمانت  ماهه تعمیر کولر گازی ، انجام خدمات در محل مشتری ، استفاده از جدید ترین ابزار برای تشخیص عیب کولر گازی  و ... را تنها از کارشناسان ما در شرکت تعمیر کولر گازی سایت گری بخواهید.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی سام ، نمایندگی تعمیرات کولرگازی تکامسه، نمایندگی تعمیرات کولرگازی گری ،نمایندگی تعمیرات کولرگازی سامسونگ

 تعمیر کولرگازی عیب یابی کولرگازی هزینه تعمیرات کولرگازی شارژگاز کولرگازی روش تست کمپرسور کولرگازی طریقه نصب خازن کولرگازی مشکل اورلود کولرگازی علت خنک نکردن کولرگازی چرا اسپیلت باد گرم میزند ؟ علت خاموش شدن کولرگازی راهنمای خرید کولرگازی