داکت اسپلیت گری

 

داکت اسپلیت سقفی اینورتر 42000 ال جی

در میان سیستم های تهویه مطبوع ساختمانی و صنعتی، داکت اسپلیت ها و خصوصا داکت اسپلیت گری

از محبوب ترین و مناسب ترین گزینه ها می باشند. امکان تهویه کردن فضاهای مختلف به کمک داکت اسپلیت گری

بسیار راحت تر از سایر سیستم های تهویه مطبوع می باشد.

از داکت اسپلیت گری عموما برای ایجاد هوای خنک در فضاهای مختلف استفاده می گردد که ظرفیت ایجاد سرمای داکت اسپلیت گری در بازه دمایی ۵٫۵ – ۱٫۵ تن که درواقع معادل ۵۸۵۰۰ – ۱۸۵۰۰ BTU/H می باشد.

علاوه بر ایجاد هوای خنک، از این داکت اسپلیت جهت ایجاد دما و گرما می باشد. و حتی می تواند کارایی بسیار بالایی تا دمای ۵۴ درجه سانتیگراد ارائه دهد. به این ترتیب که توسط کویل آب گرم که بر روی خروجی هوا نصب می گردد، برای تولید هوای گرم بسیار مناسب می باشد.

مشخصات داکت اسپلیت گری

داکت اسپلیت گری به دلیل مشخصات فنی کامل، کارایی بالا و قیمت مناسب از جمله مناسب ترین، مقرون به صرفه ترین و قدرتمند ترین سیستم های تهویه مطبوع واقع در بازار می باشد.

از دیگر مزایای مطرح داکت اسپلیت Gree این است که می تواند چندین فضا را به طور همزمان به کمک کانال های تهویه، تامین نماید. درواقع تنها به کمک یک دستگاه داکت اسپلیت گری میتوان چندین فضا را تهویه نمود. این ویژگی مثبت داکت اسپلیت گری برای فضاهای مجزا بسیار مناسب است.

اجزای این داکت اسپلیت به این گونه است که دو یونیت مجزا تشکیل شده است که این یونیت های مجزا به کمک لوله های مسی به صورت رفت و برگشتی به همدیگر وصل می گردند.

روش کاری این داکت اسپلیت به این صورت است برای ایجاد هوای خنک، که سیال مبرد R-22  هوای گرم محیط را در کویل سرد جذب نموده و در کویل یونیت خارجی، هوای خنک شده را به محیط منتقل می کند و به این ترتیب دمای هوای محیط کاهش می یابد.

در داکت اسپلیت گری طول مجاز لوله کشی ۵۰ متر می باشد. و اختلاف ارتفاع مجاز نسبت به یکدیگر در داکت اسپلیت گری ۳۰ متر می باشد.

از عمده ترین معایبی که سیستم های تهویه مطبوع دارند، به دلیل روکار بودن کانال ها و لوله ها وسیستم های تاسیساتی موجب اشغال کردن فضاهای داخلی ساختمان و خراب کردن ظاهر ساختمان می باشد.

برای برطرف کردن این مشکل یونیت داخلی داکت اسپلیت گری به گونه ای طراحی شده که می توان داکت اسپلیت را به صورت افقی داخل سقف کاذب قرار داد که این امر موجب می گردد تا هم تاسیسات و لوله ها داخل سقف کاذب قرار گرفته و دیده نمی شوند و هم نمای ساختمان را خراب نمی کنند. این امر به این صورت است که فقط دریچه خروجی هوا در داخل ساختمان دیده می شود.

مزایای داکت اسپلیت گری

از دیگر مطرح ترین مزایای داکت اسپلیت Gree این است که این دستگاه دارای مصرف برق بسیار پایین ترین نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع دارد.

از ویژگی های بارز این داکت اسپلیت نسبت به سایر سیستم ها تهویه مطبوع، مصرف برق بسیار پایین آن می باشد که نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع تا ۴۰% کمتر می باشد.

علاوه بر این، کمپرسور های متفاوتی در داکت اسپلیت گری بکار رفته شده اند که تمامی آنها از نوع کوپلند آمریکامی باشند.  به این صورت که ازکمپرسور روتاری در مدل های داکت اسپلیت گری ۲۵۰۰۰ و ۲۰۰۰۰، از کمپرسور روتاری دو قلو در مدل داکت اسپلیت گری ۳۰۰۰۰ و از کمپرسور اسکرول در مدل های با ظرفیت بالاتر استفاده می گردد.

اگر هرگونه مایعی وارد کمپرسور داکت اسپلیت گری بشود موجب آسیب رساندن به این قطعه می گردد. اما یک قطعه به نام اکومولاتور درون داکت اسپلیت گری قرار داده می شود که وظیفه آن جلوگیری از ورود مایع می باشد.

علاوه بر آن، داکت اسپلیت گری دارای یک قطعه تحت عنوان   crank case heater  می باشد که این قطعه پس آنکه کمپرسور خاموش می شود، روغن آن را گرم نگه می دارد تا پس از شروع دوباره کار کمپرسور، مشکلی به وجود نیاید.

عموما داکت اسپلیت گری برای ایجاد سرما استفاده می گردد اما به کمک نصب یک کویل آب گرم و توسط موتورخانه و یا پکیج هوای سرد موجود در محیط را جذب کرده و در کویل آب گرم آن را تبدیل به هوای گرم نموده و توسط کانال ها به محیط منتقل می نماید. از این طریق تمام نیاز های تهویه یک فضا اعم از سرمایش و گرمایش توسط این داکت اسپلیت تامین می گردد.

از دیگر ویژگی های این داکت اسپلیت این است که دارای فن قدرتمندی می باشد که با سه نوع سرعت متفاوت که قابل تنظیم است به محیط منتقل می گردد.

داکت اسپلیت گری دارای یک ترموستات پیشرفته می باشد که این ترموستات نیز دارای یک صفحه نمایش است که تمامی عملکرد دستگاه بر روی صفحه نمایشگر آن به نمایش در می آید.به کمک کنترلر این دستگاه، مواردی چون قابلیت سرمایش گرمایش، سرعت فن و دما و عوامل دیگر قابل کنترل می باشد.

همچنین امکان برنامه ریزی روی این داکت اسپلیت وجود دارد به این صورت که میتوان به دستگاه برنامه ای داد که به طور اتوماتیک فضا را تهویه نماید.

مشخصات

 • ۶۰% صرفه جویی در مصرف برق با تکنولوژی اینورتر

 • امکان تهویه چندین فضا جهت سرمایش و گرمایش بوسیله کانال هوا

 • استفاده از گاز R410 و سازگار با محیط زیست

 • قابلیت تامین هوای تازه (fresh air) توسط کانال هوای تازه

 • سطح صدای بسیار کم به دلیل استفاده از فن های پلاستیکی

 • دو ترموستات کنترلی با قابلیت برنامه ریزی هفتگی

 • ابعاد کوچک و وزن کم

 • در ظرفیت های مختلف دارای تک فاز و سه فاز

 • مجهز به فیلتر قابل شستشو وفیلتر ضد قارچ

 • متراژ لوله کشی بالا بین یونیت داخلی و خارجی

 • ۵ سال گارانتی کمپرسور و ۲ سال سایر قطعات

امکانات داکت اسپلیت گری

همچنین داکت اسپلیت گری به صورت اتوماتیک اگر اشکالی در سیستم به وجود آید آن را برطرف می نماید اما اگر این کار به صورت خودکار صورت نگیرد، در صفحه نمایش آن مشکل به نمایش در آمده و به اطلاع کاربر می رساند.

به دلیل آنکه در داکت اسپلیت گری از یک فیلتر بسیار قدرتمند استفاده می گردد، هوایی که از دستگاه خارج می گردد بسیار تمیز و سالم می باشد چراکه تمامی آلودگی های موجود در هوا را به خود جذب می نماید.

از دیگر موارد مورد پسند این داکت اسپلیت این است که صدای بسیار کمی تولید می نماید در نتیجه آرامش ساکنین را برهم نمی زند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از لیست قیمت داکت اسپلیت گری و ارتباط با نمایندگی فروش داکت اسپلیت گری می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.